JAK PRZYGOTOWAĆ RZĘSY DO APLIKACJI?

O poruszenie tego tematu prosiłyście od dawna. Często padały pytania:

„Zo! A ty jak przygotowujesz rzęsy, że tak się wszystko trzyma?”

Wiadomo nie od dziś, że rzęsa dobrze przygotowana do aplikacji jest czysta i nawilżona.
Tylko na takiej rzęsie wszystkie preparaty zabiegowe zadziałają tak, jak powinny. 

Jak to wygląda w systemie ZJ PRO®? 

Klasyczne liquidowanie, to nic innego jak odtłuszczanie rzęs płynem PRO-CLEANER™ oraz aktywacja polimeryzacji na rzęsie naturalnej za pomocą preparatu PRO-PRIMER™Nie zawsze jednak klasyczny sposób przygotowania rzęs klientki sprawdza się za każdym razem. Każda klientka jest inna, a i warunki, w jakich pracujemy bywają różne. 

Preparaty zabiegowe ZJ PRO® – wykorzystanie krok po kroku.

Rozpoczynając zabieg, jeśli istnieje taka potrzeba, doczyść brzegi powieki. Umyj je płynem do higieny brzegów powiek DEMOXOFT. Następnie po osuszeniu rzęs patyczkiem kosmetycznym, użyj preparatu PRO-CLEANER™. Ja aplikuję PRO-CLEANER™ większym, cylindrycznym microbrushem. Pod rzęsy podkładam drewniany patyczek, który absorbuje jego nadmiar podczas czyszczenia. 

PRO-CLEANER™ wspaniale doczyszcza powierzchnię rzęs, a także odtłuszcza ją, co przy okazji przyczynia się do lepszego działania płynu PRO-PRIMER™

W systemie ZJ PRO®, PRO-PRIMER™ jest nieodzownym elementem udanego przygotowania rzęs do zabiegu. Preparat ten polepsza retencję spoiny kleju na rzęsach naturalnych. Dodatkowo, przyspiesza polimeryzację kleju w momencie pierwszego kontaktu rzęsy syntetycznej z naturalną. 

PRO-PRIMER™ możesz nałożyć małym microbrushem, wyłącznie w nasady rzęs naturalnych, aby ich dodatkowo nie przesuszać. Podczas aplikacji, użyj patyczka drewnianego, by nadmiar preparatu nie przedostawał się do oka klientki. 

Ważne!

W żadnym wypadku nie używaj wody utlenionej aby polepszyć retencję na rzęsie naturalnej. 
Zgodnie z zasadą polimeryzacji, kleje cyjanoakrylanowe nie potrzebują tak znacznego zwiększania retencji za pomocą unoszenia łuski. 
Włos, którego łuski są podniesione traci wodę, która jest potrzebna do polimeryzacji kleju. Ponadto odwodniony włos staje się łamliwy i podatny na uszkodzenia  np. podczas mechanicznego zdejmowania rzęs. 

Odtłuszczając alkoholowymi preparatami dwu, trzykrotnie spodziewaj się przesuszenia włosa. Nawet jeśli rzęsy się przykleją, retencja będzie słaba.

Aby zwiększyć retencję aplikowanych rzęs polecam Ci również stosowanie preparatu  REDUCTOR™, który zwiększa utrzymanie spoiny kleju na rzęsach syntetycznych.