Teoretycznie wszystko robisz prawidłowo, stosujesz się do zaleceń producenta materiałów, a jednak część klientek nie jest zadowolona z trwałości wykonanych przez Ciebie aplikacji. U części z nich obserwujesz nawet niesprzyjające warunki już na etapie przyklejania rzęs. Przyczyn występujących trudności jak również sytuacji w których możesz popełnić błąd jest wiele.

Najczęściej jednak problem zaczyna się już na etapie wyboru materiałów w stosunku do Twojego zaawansowania, sposobu ich używania oraz w trakcie nieodpowiedniego łączenia ze sobą poszczególnych preparatów np. klejów.

Osobiście wyznaję zasadę, by nie łączyć ze sobą materiałów różnych firm. Dlatego podczas tworzenia produktów moim celem było skomponowanie całego SYSTEMU, stanowiącego gotowe rozwiązanie problemów stylistek. Tak powstał tandem idealny, gdzie jeden preparat nie blokuje działania drugiego, jak również nie ma negatywnego wpływu na najważniejsze, czyli klej.

KROK PIERWSZY

PRO-CLEANER™ czyli idealnie czysta rzęsa. 

Zanim przystąpisz do aplikowania rzęs powinnaś odpowiednio przygotować naturalne rzęsy, aby polimeryzacja kleju przebiegła prawidłowo. Jeśli tak się stanie, będziesz miała niemal 100% pewności, że Twoja praca będzie trwale trzymać się na rzęsach naturalnych.

Do tego celu służą płyny, nazwane przeze mnie liquidami zabiegowymi. Używaj ich tylko wtedy, gdy rzęsy naturalne są czyste i suche.

Pierwszy z nich to PRO-CLEANER.

PRO-CLEANER nie służy do mycia rzęs i brzegów powiek. Posiada w swoim składzie alkohol (10%), a także składniki chemiczne, które używane nadmiernie mogłyby wysuszać, a nawet podrażniać okolicę oka. Stosuj go zatem wtedy, gdy rzęsy naturalne są czyste, czyli wtedy gdy na ich powierzchni nie widzisz tuszu, resztek makijażu i innych zanieczyszczeń, np. osadów z wydzielin. Dlatego zanim przystąpisz do odtłuszczania rzęs PRO-CLEANEREM™ powinnaś upewnić się, czy nie ma potrzeby wykonania czyszczenia rzęs i brzegów powiek przeznaczonym do tego płynem czyli np. Demoxoftem.

PRO-CLEANER™ może być stosowany na całej powierzchni rzęs naturalnych, choć jeśli rzęsy są czyste, nie będzie takiej konieczności. Wystarczy wtedy oczyścić i odtłuścić około 1/3 – ½ długości  rzęsy w nasadach blisko od brzegu powieki. Użyj do tego nieco większego microbrusha i patyczka drewnianego który będzie wchłaniał nadmiaru preparatu.

Po użyciu PRO-CLEANERA należy osuszyć rzęsy za pomocą chusteczki lub patyczka kosmetycznego.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak prawidłowo zastosować PRO-CLEANER™.

KROK DRUGI:

PRO-PRIMER™ czyli ZWIĘKSZENIE RETENCJI 

PRO-PRIMER nie służy do odtłuszczania rzęs. Na pewno przez zawarty w nim alkohol (16%) będzie to miało miejsce przy okazji, ale przede wszystkim jest to substancja mająca na celu polepszenie przyczepności między rzęsą syntetyczną a naturalną, dzięki pozostawianym na powierzchni rzęsy naturalnej nietoksycznych polimerów. PRO-PRIMER™ będzie nieznacznie przyspieszał pracę kleju już na powierzchni rzęsy naturalnej, więc nie będzie to miało negatywnego wpływu na retencję. Nie rezygnuj z niego. Ten produkt zawsze zwiększa utrzymanie rzęs syntetycznych na naturalnych.

PRO-PRIMER powinien być stosowany tylko w nasadach rzęs naturalnych, dokładnie tam, gdzie będzie przyklejona rzęsa syntetyczna. Nie ma potrzeby pokrywania całej rzęsy naturalnej tym preparatem i przy okazji jej przesuszać. Dlatego do zaaplikowania go w nasad rzęs naturalnych całkowicie wystarczy cienki microbrush.

W przypadku PRO-PRIMERA™ dobrze jest zostawić go na powierzchni rzęs naturalnych do samodzielnego odparowania, by wspomniane polimery mogły pozostać na powierzchni rzęsy naturalnej.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak prawidłowo zastosować PRO-PRIMER™.

KROK TRZECI: 

REDUCTOR™ czyli przygotowanie rzęsy syntetycznej. 

Wiesz czemu kępki często się składają, a rzęsy czasem aż odskakują od siebie?

Rzęsy syntetyczne bardzo często są „tłuste”. Wynika to albo z ręcznej pracy przy ich produkcji, albo z naszej nieuwagi podczas przyklejania paska na holder, jak również już podczas samej aplikacji rzęs.

Często też na powierzchni syntetyku pozostają naprężenia powierzchniowe i powłoki hydrofobowe, czyli odpychające wodę i liquidy w tym klej. Może to prowadzić do braku kompatybilności rzęs syntetycznych z klejem, niezależnie od jego składu.

Dlatego właśnie polecam Ci skorzystanie z REDUCTORA™ ZJ RPO®, który jest środkiem silnie zwilżającym i zmieniającym napięcie powierzchniowe na rzęsach syntetycznych.

Dzięki niemu rzęsa syntetyczna nabiera zdolności adhezyjnych. Klej niemal przysysa się do jej powierzchni, a nie „ucieka”, często spływając w kroplę powodując późniejsze sklejki. Możesz go używać w metodzie 1:1, jak również w objętościówkach. Pamiętaj, że tego produktu pod żadnym pozorem nie można stosować na rzęsach naturalnych.

Bardzo istotna jest użyta ilość REDUCTORA™. Postaraj się używać naprawdę niewielkiej dozy tak, by nie „utopić” całego paska z rzęsami w preparacie.

Zaaplikuj do kieliszka odpowiednią ilość produktu, zwilż microbrush, a następnie go odsącz. Niewielką ilością preparatu pokryj wyłącznie nasady rzęs syntetycznych. Po odparowaniu możesz rozpocząć pracę.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak prawidłowo zastosować REDUCTOR™.

KROK CZWARTY:

RZĘSY MATTline™ czyli zachwycający efekt, łatwość pracy i maksymalna trwałość aplikacji

Wybór rzęs jest tak samo ważny, jak pozostałe materiały stosowane podczas zabiegu.

Często to właśnie one mogą przyczynić się do braku komfortu podczas aplikacji, jak również niezadowolenia klientki z efektu końcowego Twojej pracy.

Dlatego stworzyliśmy rzęsy MATTline™, by maksymalnie Ci wszystko ułatwić. Wraz ze wszystkimi produktami  ZJ PRO® tworzą kompatybilny system pracy. Od teraz Twoje aplikacje będą nie tylko bardziej profesjonalne, ale też prostsze w wykonaniu.

MATTline™  to rzęsy wykonane z wysokiej jakości włókna syntetycznego PBT. Dzięki niemu rzęsy są sprężyste ale miękkie, jak również utrzymują swój kształt przez cały okres noszenia aplikacji przez klientkę. Są też odporne na wysokie temperatury.

Mają piękny czarny kolor, matowe wykończenie oraz dokładnie przemyślane profile. Dzięki temu Twoje prace będą estetyczne, dopracowane i pozbawione nierównomiernych przejść w długościach. Specjalnie zaprojektowane paski sprawiają, że tworzenie kępek nigdy nie było tak łatwe. Kępki dosłownie “robią się same”.

Kasetki Mattline™ zostały tak zaprojektowane, abyś już nigdy nie marnowała cennego materiału jakim są rzęsy. Dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze.  Możesz też tworzyć spersonalizowane holdery dla klientek, a w czasie pracy dobierać tyle materiału, ile potrzebujesz.

Jak usprawnić pracę na rzęsach MATTline™? 

Po przyklejeniu paska na holder dociśnij jego całą powierzchnię wraz z rzęsami górną częścią pęsety. Dzięki temu pasek nie będzie się odklejał w trakcie pracy, co może być kluczowym elementem wygody podczas tworzenia kępek, a także pobierania pojedynczych rzęs  metodzie 1:1.

Aby zwiększyć komfort wykonywania kępek, zminimalizować ryzyko ich składania oraz wzmocnić maksymalnie trwałość aplikacji zastosuj REDUCTOR™, którego działanie opisane jest w TRZECIM KROKU.

KROK PIĄTY: 

KLEJE GX czyli świadoma praca z klejem. 

Ten temat mogłabym podzielić na kilka podtematów, ponieważ praca z klejem zaczyna się na etapie jego wyboru w stosunku do tempa Twojej pracy i zaawansowania, warunków w jakich pracujesz jak również techniki poboru kleju i aplikowania rzęsy syntetycznej.

Zakładając, że rzęsy naturalne i syntetyczne zostały przygotowane w odpowiedni sposób, teraz czas na klej.

KLEJ- według literatury to substancja, która wprowadzona między dwie powierzchnie umożliwia ich trwałe połączenie. Kleje zaliczamy do materiałów czynnych powierzchniowo, a ich cechą jest zwiększanie adhezji. W przypadku stylizacji rzęs będzie to przyleganie kleju do rzęsy syntetycznej oraz kleju do rzęsy naturalnej. Wprowadzony między obie rzęsy tworzy spoinę.

Nie dochodzi tu jednak do wnikania kleju w powierzchnie klejone zatem nie możemy liczyć na trwałe połączenie obu powierzchni. W trakcie noszenia rzęs, w każdej sytuacji może dojść do poluzowania spoiny czyli połączenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby na etapie aplikowania rzęs syntetycznych nie popełnić żadnego błędu.

Kleje profesjonalne ze względu na potrzeby stylistek i ich zaawansowanie (tempo pracy) dzieli się na szybkoschnące i wolnoschnące oraz kleje dla oczu wrażliwych.

Do wyboru mamy kleje zasychające zarówno w 0.5 s jak również w 5 s.  Zauważymy ich różną konsystencję od rzadkiej po gęstą. Kleje występują w opakowaniach (butelkach) 3 ml, 5 ml oraz 10 ml.

Ja polecam 3 ml max 5 ml. Taka ilość nie ma szans się „przeterminować” nawet jeśli jesteś początkującą stylistką i masz stosunkowo mało klientek w ciągu miesiąca.

Według źródeł, klej cyjanoakrylanowy po wyprodukowaniu i umieszczeniu go w butelce zachowuje swoje cechy do 12 miesięcy, a po otwarciu butelki do 1 miesiąca. Ja jednak na przykładzie klejów ZJ PRO® z serii GX nie zauważyłam tej prawidłowości. Kleje te nawet rok po otwarciu zachowują się normalnie podczas pracy, a ich retencja na powierzchni rzęsy jest prawidłowa.

WARUNKI PRACY: 

Według charakterystyki kleju idealne warunki pracy to 21°C oraz 40-60% wilgotności.  Niestety w większości przypadków nie dla stylistki. Kleje pracują najszybciej w wysokiej wilgotności. Jednak kiedy wilgotność jest większa, to spoina jest mniej trwała ale oparowość kleju jest mniej wyczuwalna przez klientkę i stylistkę więc korzyść w tym przypadku przewyższa ryzyko słabszej retencji.

Im niższa wilgotność tym potrzebna jest nieco wyższa temperatura. Spoina będzie trwalsza, ale oparowość kleju będzie bardziej wyczuwalna.

Zatem nie ciesz się nadto, gdy klej polimeryzuje zaskakująco sprawnie. Jeśli Twój poziom zaawansowania nie pozwala na pracę z sekundowym klejem próbuj pracować klejem wolniejszym lub dostosować warunki pracy do Twojego tempa. Czasu na polimeryzację będzie odrobinę więcej, a Ty będziesz spokojniejsza, że nie doszło do żadnych błędów, szczególnie do klejenia na „sucho”.

Podczas zdobywania doświadczenia zauważyłam, że paradoksalnie kleje cyjanoakrylanowe lubią też polimeryzować w wilgotności nieco niższej niż 40% oraz wyższej niż 50%. Do tego należy dostosować jeszcze temperaturę powietrza, która moim zdaniem nie powinna przekraczać 24°C, jak również nie powinna być niższa niż 19°C.

Jak to się ma do klejów GX w systemie ZJ PRO®?

Zgodnie z dołączonymi do klejów ulotkami powinnaś dopasować warunki pracy do kleju lub klej do warunków. Kleje GX nie potrzebują wiele do szczęścia, bo polimeryzują prawidłowo i sprawnie już w niskiej wilgotności i zachowują się prawidłowo w relatywnie wysokiej temperaturze.

Zalecane warunki pracy:
1. Klej GX1– 0,5-1,5 sekundowy

Temperatura: 19-23°C

Wilgotność:

– 20-30% 1 s-1.5 s

– 31-39% 0.5-1 s

– 40-50% 1.5 s

– 51-60% 0.5-1 s

–61-75% 0.5 s

* Warunki robocze podane do metody 1:1. W przypadku pracy w metodzie objętościowej należy doliczyć od 0,5 do 1 s do czasu podstawowego.

2.GX2– 0,5-2 sekundowy 

Dla kogo: przeznaczony dla stylistek średniozaawansowanych

Temperatura: 19-23°C

Wilgotność:

– 20-30% 1.5 s-2 s

– 31-39% 0.5-1 s

– 40-50% 1.5 s-2 s

– 51-60% 0.5-1 s

– 61-75% 0.5 s

* Warunki robocze podane do metody 1:1. W przypadku pracy w metodzie objętościowej należy doliczyć od 0,5 do 1 s do czasu podstawowego.

3. Klej GX3™ 0,5 sekundowy do wysokich wilgotności

Dla kogo: przeznaczony dla zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych stylistek

Temperatura: 23-27°C

Wilgotność:

– 20-50% 1.5 s

– 51-60% 0.5-1 s

– 61-85% 0.5 s

* Warunki robocze podane do metody 1:1. W przypadku pracy w metodzie objętościowej należy doliczyć od 0,5 do 1 s do czasu podstawowego.

4.Klej GXblue 0,5 sekundowykatalizator dodatni przyspieszający pracę dowolnego kleju z serii GX ZJ PRO®.

Temperatura: 18-24°C

Wilgotność:

– 20-30% 0.5 s

– 31-39% 0.3-0,5 s

– 40-50% 0.,5-1 s

– 51-60% 0.3-0,5 s

– 61-75% 0.25 s

* Warunki robocze podane do metody 1:1. W przypadku pracy w metodzie objętościowej należy doliczyć od 0,5 do 1 s do czasu podstawowego.

Oprócz warunków, które osiągasz w pomieszczeniu istotnym czynnikiem może się okazać rodzaj wody stosowanej w nawilżaczu powietrza, jak również skład chemiczny powietrza.

Jeśli chodzi o wodę w nawilżaczu powinna być ona destylowana lub demineralizowana.

Składu powietrza nie zmienisz jednym pstryknięciem palca, ale możesz przynajmniej nie psuć jego dotychczasowego składu. Nie rozpylaj olejków zapachowych w miejscu pracy jak również postaraj się nie rozpalać świeczek w miejscu wykonywanego zabiegu.

Jeśli to możliwe po każdym zabiegu przewietrz pomieszczenie.  Klej cyjanoakrylanowy lubi świeże powietrze. Twój organizm również.

WYBÓR KLEJU: 

W zależności od Twojego poziomu zaawansowania jak również tempa pracy pierwsze na co powinnaś zwrócić uwagę to wybór kleju.

Jeśli pracujesz wolniej wybierz klej GX2™, jeśli chcesz przyspieszyć swoje tempo pracy bez uszczerbku na trwałości aplikacji wymieszaj kroplę GX2™ z GX1™ lub GXblue™.

Jeśli jesteś początkująca w objętościach lub zaawansowana wybierz GX2, GX1 lub GXblue.

Jeśl jesteś mistrzem, który chce przyspieszać swoje tempo polecam Ci GXblue™ oraz GX1™, a także ich mieszankę.

ILOŚĆ POBIERANEGO KLEJU: 

Kolejna ważna rzecz, na drodze do trwałych aplikacji to ilość pobieranego przez Ciebie kleju.

Gdy mówi się “im mniej kleju tym lepiej”, aż kusiło mnie by z przymrużeniem oka powiedzieć, że przebijam tę ilość i ja nie dam kleju wcale, skoro im mniej tym lepiej.

Ja uważam, i moje wyniki w pracy mi to udowodniły, że nie można przesadnie zmniejszać ilości pobieranego kleju. Szczególnie w metodzie objętościowej, gdzie klej jest wręcz „wciągany jak w gąbkę” przez nóżkę kępki.

Dlatego warto, abyś sprawdziła mój sposób i sama zdecydowała jaka technika pracy daje Ci lepsze efekty.

Polecam Ci powolne maczanie nóżki kępki w kleju, nawet do 1/3 jej długości, przytrzymanie sekundę w bezruchu oraz powolne wyciąganie z kropli kleju. Kępka pobierze odpowiednią ilość kleju, a Ty będziesz mieć czas, by tę odpowiednią ilość kleju donieść na rzęsę naturalną.

Zbyt mała ilość pobieranego kleju kończy się klejeniem na sucho, jeśli wybierzesz klej zbyt szybki w stosunku do tempa swojej pracy oraz zaawansowania.

KROK SZÓSTY – Edukacja klientki.

Zrobiłaś wszystko, co w Twojej mocy, by aplikacja była wykonana poprawnie, ale klientka nadal przychodzi z ogromnym ubytkiem po krótkim czasie od zabiegu?

Prawdopodobnie problem tkwi w jej zachowaniu po wyjściu z salonu.

Warto, abyś przygotowała dla niej ulotkę „PO ZABIEGU”, by była świadoma, które zachowania mogą mieć negatywny wpływ na trwałość wykonanej przez Ciebie aplikacji.

Podobał Ci się post? Udostępnij go innym!