Czy trądzik jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu stylizacji rzęs? Tego dowiecie się z poniższego artykułu, do którego powstania, przyczyniła się historia jednej z Was.

Chyba każda dziewczyna, kobieta, bardziej lub mniej, borykała się w swoim życiu z trądzikiem. Ja również. Niektóre z nas do dziś muszą leczyć tę przypadłość lekami z substancją czynną jaką jest np. Izotretynoina. 

Otrzymałam ostatnio pytanie, czy podczas stosowania tego leku można przedłużać rzęsy.

  • Leki z tej grupy niestety wysuszają śluzówki, a co za tym idzie – również śluzówkę oka. 
    Jednym z efektów ubocznych może być częste zapalenie spojówki lub chociażby podrażnienie powiek.
  • W trakcie zabiegu nabłonek rogówki, twardówka i spojówka mogą być bardzo podrażniane z powodu braku odpowiedniej ilości filmu łzowego, a po zabiegu odczuwalne może być coś w rodzaju “suchego oka”.
    W późniejszych dniach dojść może uczucie pieczenia i ogólne podrażnienie.
  • Rzadko, ale jednak, może występować nadwrażliwość na światło, a jak wiesz, bez światła stylistka nie jest w stanie wykonać zabiegu.
  • Skóra twarzy jest przesuszona więc wymaga nawilżania. Smarowanie twarzy kremami może mieć wpływ na brak trwałości aplikacji rzęs.
  • Ogniska zapalne, które występują na twarzy nie powinny być podrażniane przez opary kleju. Niestety podczas zabiegu jest to nieuniknione.
  • Może również występować łysienie miejscowe skóry głowy. Zdarza się, że dotyczy to także skóry powiek, co jest kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu..

Reasumując, spróbuj pogodzić się z tym , że dopóki przyjmujesz leki z grupy np. izotretynoin, nie powinnaś nosić rzęs. Możesz spróbować, ale pamiętaj, że może się to po prostu nie udać. 

Ważne:

Stylistko, jeśli masz klientkę trądzikową przeprowadź wywiad czy przyjmuje takie leki na stałe. 

Klientko, poinformuj swoją stylistkę jeśli przyjmujesz leki na trądzik, aby mogła Ci przekazać informacje o możliwych konsekwencjach.