Temperatura powietrza spada poniżej 0*C. Grzejniki na piątym biegu…. 
Wilgotność spadła najpierw poniżej 40%, a wraz z nadejściem mrozu spadnie nawet do 15%.

Maksimum szczęścia to 21-23℃ i 55% HUM. Celując w takie warunki masz niemalże 100% pewność, że klej będzie pracował prawidłowo i relatywnie szybko. Każdy GX, w zależności od Twojego tempa pracy i zaawansowania.

Najpierw małe przypomnienie.

Gdy temperatura powietrza spada, podczas pracy klej nie traci swoich właściwości, ale polimeryzacja spowalnia, co najbardziej odczuwa stylistka. Nie wytrzymasz całego dnia pracując w temp. poniżej 19*C, nie wspominając o leżącej w bezruchu klientce. W końcu przyszła zima, mrozy mrożą  wilgotne cząstki zawarte w powietrzu, więc odczuwalnej wilgoci w nim jest tyle co NIC. Jest zimno, więc musisz dogrzewać pomieszczenie. Wilgotność powietrza spada jeszcze bardziej, bo ustawiłaś grzejnik na full.

Klej, którym pracowałaś dotychczas staje się dla Ciebie za wolny, co w efekcie prowadzi do błędów – innych niż te pojawiające się latem, np. rzęsy nie chcą się przykleić, kępki składają się na rzęsie naturalnej. Aplikacja ciągnie się jak… (jak żałuję, że nie mogę publicznie zacytować mojego Taty. Ale za to mogę Ci polecić mój niezawodny sposób na szybkie podkręcenie tempa pracy, bez uszczerbku na jakości retencji). Do ulubionego kleju z serii GX dodaj GXblue™. Od razu poczujesz różnicę. 

Tabela warunków pracy dla systemu klejów GX.

Co możesz jeszcze zrobić:

TEMPERATURA:

W pierwszej kolejności odsłoń okna od strony południowej. Promienie wpadające przez szybę będą nagrzewały pomieszczenie i będziesz mogła zmniejszyć grzanie kaloryfera. Dodam, że szkło jest relatywnie dobrym przewodnikiem ciepła więc ogrzana szyba stanie się darmowym grzejnikiem.

Choć zabrzmi to dziwnie – rozszczelnij okno, aby nie zabierać dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia. Klej to bardzo lubi. Na oścież otwórz okno tylko na chwilę. Jeśli zostawisz je tak na dłużej, ciężko Ci będzie szybko nagrzać pomieszczenie do komfortowej temperatury. 
Grzejniki grzeją jakby chciały, a nie mogły? 
Nie ratuj sytuacji farelkami i słoneczkami. Szczególnie farelki zachowują się jak wielkie suszarki. Polecam Ci grzejnik olejowy, który posiada wbudowany termostat i możesz ustawić pożądany poziom grzania bez poboru prądu non-stop. Ja ustawiam mały grzejnik pod łóżkiem tak, żeby ogrzewał klientkę. Pamiętaj jednak, aby nie ustawiać go zbyt blisko okolicy głowy – tam gdzie stawiasz płytkę z rzęsami i klej.

Ogrzewasz się klimatyzacją? Koniecznie zacznij używać nawilżacza powietrza. 

Praca z klejem GX zimą.

WILGOTNOŚĆ:

Wilgotność jest bardzo niska? Zapewne przez cały okres zimowy będzie konieczne używanie nawilżacza powietrza i to na piątym biegu. To bardzo ważne nie tylko dla sprawnej polimeryzacji kleju, ale też dla Ciebie samej. 

 Sprawdzonym sposobem na podwyższenie wilgoci, bez tworzenia w pomieszczeniu sauny parowej są mokre ręczniki powieszone na grzejniku. Polecam białe, bo ładniej będą wyglądać.

Nie zapomnij o nanoszeniu na rzęsy syntetyczne Reductora, który ma właściwości silnie zwilżające powierzchnie syntetyczne.

NAWILŻENIE RZĘSY NATURALNEJ.

Zimą tracimy wodę zawartą w skórze. Oczy są podrażnione. Usta spękane. Nasze włosy stają się bardziej łamliwe, pozbawione blasku, przesuszone. 

To samo dzieje się z rzęsami. Sucha (od środka) rzęsa, to bardzo niewdzięczne podłoże dla polimeryzującego kleju. 
Bardzo ważne jest, aby klientki nawadniały organizm w okresie zimowym. Jeśli czujesz, że rzęsa klientki jest sucha (rzęsy syntetyczne będą się po niej ślizgać) postaraj się o dobre nawilżenie rzęs przed zabiegiem. Zrobisz to nanosząc na powierzchnię rzęs naturalnych DEMOXOFT, który ma w składzie hialuronian sodu o właściwościach nawilżających. 

Przed użyciem peparatu PRO-CLEANER™ wysusz dokładnie rzęsy. W takich warunkach koniecznie użyj też liquidu PRO-PRIMER™, który aktywuje polimeryzację kleju na powierzchni rzęsy naturalnej i przy okazji polepszy retencję. Zimą to absolutny MUST HAVE stylistki. 

Pamiętaj o wietrzeniu pomieszczeń nawet jeśli na dworze jest minus 20*. Świeże powietrze jest nam niezwykle potrzebne ze względów zdrowotnych.

Poinformuj klientki w okresie zimowym o ryzyku dłuższego wykonywania aplikacji, ze względu na utrudnione warunki Twojej pracy. Przekaż klientce, aby używała w domu przez cały okres grzewczy nawilżacza z wodą destylowaną. Skóra i włosy jej za to podziękują.
Ty też.