Pytacie o to jak się malować gdy nosimy rzęsy, jakich kosmetyków używać i co z demakijażem?

JAK SIĘ MALOWAĆ?

Osobiście stawiam na naturalny look. Jednak czasem na wielkie wyjścia trzeba podkreślić to i owo. Co wtedy?

  • Starajmy się nie wprowadzać kosmetyków blisko nasady rzęs. Im mniej tam się dostanie, tym łatwiej to usunąć. I im mniej zostanie na brzegu powieki po demakijażu, tym mniejsza będzie pożywka dla bakterii (dlatego oczyszczam z uporem maniaka Wasze brzegi microbrushami, abyście były bezpieczne).
  • Ta sama zasada dotyczy tuszu. Podkreślamy tylko końcówki rzęs tak, żeby je tylko pogrubić. Potem wystarczy pomiziać mokrymi palcami końce i rzęsy będą czyste!
  • Pamiętajcie również, żeby nie malować po linii wodnej oka górnej i dolnej powieki, ponieważ wpływa to na zatykanie gruczołów.

KOSMETYKI

Absolutnie odradzam stosowanie kosmetyków wodoodpornych oraz tych o tłustej strukturze. Na rynku są dostępne specjalne polimerowe tusze, eyelinery i kredki przeznaczone do rzęs sztucznych.

DEMAKIJAŻ

  • Bardzo dobrze sprawdzi się płyn micelarny lub płyny bez zawartości substancji oleistych. Ja osobiście stosuję chusteczki oraz płyn DEMOXOFT, które świetnie nadają się do czyszczenia i higieny powiek oraz ich brzegów i do tego wspaniale radzą sobie nawet z mocnym makijażem.
  • Cienie do powiek zmywam przecierając powieki chusteczką Demoxoft. Zawsze robię to od góry tak, żeby nie pocierać rzęs.
  • Gdy oko jest wstępnie oczyszczone, polecam „oczu kąpiel” ulubionym szamponem przeznaczonym do mycia rzęs lub wodnym roztworem płynu do higieny intymnej.

– Zofia Jasińska🍀