Wiele klientek samodzielnie usuwa przeszkadzające odrosty, nie zdając sobie sprawy, że robi sobie krzywdę. Czasem lepiej coś zobaczyć, niż o tym słuchać lub czytać, dlatego dzisiaj mamy dla Was grafikę i artykuł “ku przestrodze”.

Dlaczego samodzielnie usunięte odrosty mogą zaszkodzić?

Droga klientko!

Na pewno znasz to uczucie, kiedy odrost robi się za długi i niektóre rzęsy zaczynają przeszkadzać i nie układać się tak jak powinny, prawda? W takich chwilach ciężko się powstrzymać od “dłubania” i wyrywania odrostów. Trwa to tylko chwilę, jednak konsekwencje mogą być długofalowe. Razem z rzęsą syntetyczną, usuwasz również swoją naturalną, co może prowadzić do trwałych uszkodzeń w mieszku włosowym.

Na załączonej grafice możesz zobaczyć, jak wyglądają rzęsy naturalne po samodzielnym usuwaniu odrostów. Taki stan uniemożliwia poprawne wykonanie pełnej aplikacji, ponieważ stylistka musi dobrać lżejsze objętości, żeby nie obciążyć pozostałych rzęs.

Co możesz zrobić, żeby Twoje rzęsy naturalne nie wyglądały tak jak na grafice?

  • Wytrzymać 😄 Poczekaj do kolejnej wizyty uzupełniającej – twoja stylistka usunie odrosty nie naruszając rzęs naturalnych.

A co w przypadku, gdy odrost wyraźnie przeszkadza, a do uzupełniania zostało jeszcze sporo czasu?

  • Jeżeli to możliwe, to przyspiesz termin kolejnej wizyty. Im szybciej stylistka zdejmie zbyt długie odrosty, w tym lepszej formie pozostaną Twoje rzęsy naturalne. Taki zabieg uchroni je przed zbytnim obciążeniem i uszkodzeniem.

Także następnym razem, gdy znowu najdzie Cię ochota na małe “dłubanie”, to przypomnij sobie tę grafikę i postaraj się powstrzymać od samodzielnego usuwania odrostów 😉