Klientko!

Wiemy, że samodzielne mycie rzęs syntetycznych pomiędzy wizytami u stylistki może być dla Ciebie trudne, ponieważ obawiasz się, że uszkodzisz aplikację. Jednak codzienna higiena rzęs jest bardzo potrzebna. Niweluje ryzyko powstawania groźnych infekcji, przedłuża trwałość aplikacji i sprawia, że rzęsy syntetyczne wyglądają świeżo i puszyście.

Na załączonej grafice możesz zaobserwować stan rzęs i brzegu powieki po 2 tygodniach bez jakiejkolwiek higieny. Osady, wydzieliny, resztki makijażu i w rezultacie namnażanie się bakterii może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Dlaczego trzeba regularnie myć rzęsy między zabiegami?

Regularne mycie rzęs syntetycznych i brzegów powiek oczyszcza je z osadów, wydzielin oraz resztek makijażu i uniemożliwia rozwój bakterii, tym samym przedłużając trwałość aplikacji. Umyte i przeczesane kępki stają się bardziej puszyste i wyglądają estetycznie. Z kolei rzęsy pozostawione bez odpowiedniej higieny mogą doprowadzić do stanu zapalnego oka i brzegu powieki. W dodatku stają się tłuste, co może powodować szybsze ich odklejanie.

Jak samodzielnie myć rzęsy w domu?

💦Codzienną higienę rzęs możesz rozpocząć już 24h po zabiegu! Zapomnij o wacikach, których włókna mogą zahaczać o uskoki pomiędzy rzęsą naturalną, a nasadą rzęsy syntetycznej. Najlepiej sprawdzą się Twoje palce lub specjalny delikatny pędzelek. Pomocny w usunięciu osadów będzie szampon przeznaczony do higieny rzęs lub wodny roztwór płynu do higieny intymnej. Na koniec obficie opłucz rzęsy pod letnią bieżącą wodą.

Po wszystkim możesz delikatnie przeczesać rzęsy szczoteczką, żeby nadać im odpowiedni kształt.


Tak zadbane rzęsy będą silne i zdrowe, a podczas wizyty uzupełniającej Twoja stylistka wykona czyszczenie brzegu powieki szybko i sprawnie❤.