Zapewne większość z Was spotkała się z problemem, który możemy śmiało nazwać koszmarem stylistki. Mowa o składających się kępkach. Dlaczego tak się dzieje?

Rzęsy syntetyczne bardzo często na swojej powierzchni mają różnego rodzaju powłoki, które mogą mieć działanie hydrofobowe (odpychanie od siebie cząsteczek wody). W przypadku kleju będzie to osłabione doleganie do powierzchni rzęsy syntetycznej, a co za tym idzie również utrudnione wysychanie kleju pomiędzy rzęsami w kępce. To zaś jest najczęstszą przyczyną składających się kępek na rzęsie naturalnej.

Jednak jest sposób, żeby temu skutecznie zaradzić. Przygotowanie rzęs syntetycznych do zabiegu z pomocą REDUCTORa™ zapobiega problemowi składających się kępek i braku kompatybilności z klejem, tym samym znacznie zwiększa retencję, czyli utrzymanie się rzęsy syntetycznej na naturalnej.

Jak działa REDUCTOR™?

REDUCTOR™ jest preparatem o działaniu silnie zwilżającym i zmieniającym napięcie powierzchniowe na powierzchni rzęs syntetycznych. Po jego zastosowaniu klej równomiernie rozlewa się po powierzchni rzęsy przysysając się do niej, zamiast skupiać w kroplę. Dzięki temu zwiększa się pole przyczepności do rzęsy naturalnej. A to jest równoznaczne z polepszeniem utrzymania wykonanej przez Ciebie pracy.

Jak używać REDUCTOR™?

Pryśnij jedną dawkę preparatu do kieliszka. Do naniesienia go na rzęsy syntetyczne użyj cienkiego microbrusha. Po zamoczeniu microbrusha koniecznie odsącz go delikatnie o chusteczkę lub serwetę zabiegową. Następnie nanieś subtelnie REDUCTOR™ w małych ilościach na nasadę rzęs syntetycznych. Uważaj, żeby nie zamoczyć całego paska – jeśli tak się zdarzy, to klej na taśmie może stracić swoje właściwości i cały pasek będzie bezużyteczny. Na poniższym filmie możesz zobaczyć jak poprawie zastosować REDUCTOR™ na rzęsach syntetycznych.

Najlepsze efekty pracy REDUCTORem™ uzyskasz wykorzystując cały system ZJ PRO® zaczynając od preparatów zabiegowych, poprzez kleje i rzęsy MATTline eyelashes™.

Możesz go używać na rzęsach do metody 1:1, jak również w objętościówkach.

Pamiętaj, że tego produktu pod żadnym pozorem nie można stosować na rzęsach naturalnych.

Produkty wymienione w artykule, które dostaniesz w naszym sklepie:

REDUCTOR™

Rzęsy MATTline eyelashes™

Pełny zestaw preparatów zabiegowych z Systemu ZJ PRO®

Microbrushe

Kieliszek