Jest to jedno z najczęściej pojawiających się pytań zarówno ze strony stylistek jak i klientek. A jak wszystkie wiemy – rzęsy moczyć trzeba. Ma to ogromne znaczenie w przypadku higieny oka.

Regularne czyszczenie brzegów powiek oraz rzęs przez klientkę znacznie wydłuża czas, w którym stylizacja jest trwała i estetyczna. Zmniejsza się również ryzyko infekcji oraz poprawia się kondycja rzęs naturalnych, których wzrost nie jest utrudniony przez zalegające osady.

Kiedy zatem można bezpiecznie zmoczyć rzęsy?

Jak działa klej cyjanoakrylanowy?

Obecnie używany klej cyjanoakrylanowy wiąże dzięki wodzie zawartej w powietrzu i w strukturze rzęsy naturalnej. Zatem woda jest mu potrzebna, aby mógł zaschnąć i zmoczenie rzęs nie powinno mu zaszkodzić. 

Po jakim czasie od zabiegu można bezpiecznie zmoczyć rzęsy?

Według źródeł i producentów, czas osiągnięcia pełnej wytrzymałości różnych klejów cyjanoakrylanowych to 24h w zależności od grubości spoiny (ilości kleju) i rodzaju kleju. I właśnie 24h po wykonanym zabiegu klientki mogą bez obaw o trwałość aplikacji zmoczyć rzęsy i rozpocząć codzienną higienę.

W praktyce odpowiednia ilość i rodzaj kleju stosowanego obecnie w stylizacji rzęs pozwala skrócić czas zaschnięcia kleju nawet do 2h – po tym czasie zmoczenie rzęs nie powinno zaszkodzić trwałości aplikacji.

Na co warto uważać?

Jeśli aplikacja trwa krócej, niż 2h i zmoczysz rzęsy w ich nasadach po zakończonej pracy, to istnieje ryzyko powstania białych nalotów (wykwitów) na ostatnich przyklejonych rzęsach. 

Jeśli zostało użyte zbyt dużo kleju, to ten pod wpływem wody może związać natychmiastowo, powodując skurcz spoiny. Może mieć to bezpośredni wpływ na słabszą trwałość aplikacji.

Jeżeli chcesz przyspieszyć związanie kleju na ostatnio przyklejonych rzęsach, to zmocz jedynie wierzchołki rzęs syntetycznych. Zwiększy to wilgotność w bliskiej okolicy spoiny kleju, ale nie bezpośrednio na niej.

Praca na klejach GX™

Jeśli pracujesz na klejach GX™ ZJ PRO®, to możesz poinformować klientkę, że “narażenie” rzęs na niewielką wilgotność (np. podczas prysznica) nawet po 2h od skończonej aplikacji, nie powinno mieć wpływu na utrzymanie rzęs i ogólną trwałość aplikacji.

Kleje z serii GX™ znajdziesz w naszym sklepie.