Dla leworęcznych stylistek praca lewą ręką jest czymś zupełnie normalnym i naturalnym. Dość logicznym wydaje się fakt, że jeśli ktoś pisze lewą ręką to lewą ręką chciałby też pracować np. aplikując rzęsy. 

Przez wiele lat praktyki zawodowej, jak również prowadzenia szkoleń poznałam wiele wspaniałych stylistek, które są właśnie leworęczne. 

Wiele z nich, zanim pojawiło się na Lash Coaching™ miało obawy, czy wyciągną ze szkolenia cokolwiek, skoro ja jako instruktor jestem praworęczna, co zainspirowało mnie do rozwoju osobistego. Postanowiłam dla Was nauczyć się pracować lewą ręką w metodzie objętościowej. Wszystko po to, by pokazując prawidłowe ruchy techniczne, kursantka nie musiała odzwierciedlać tego w lustrzanym odbiciu celem powtórzenia.

Czy praca leworęcznej różni się od pracy praworęcznej stylistki? Nic a nic. To lustrzane odbicie każdego ruchu, każdego ustawienia, każdej zasady. Od trzymania narzędzi, ustawienia rąk podczas aplikacji i separacji, ułożenia ciała, po ergonomiczne zasady pracy z holderem i klejem. 

Czy jako praworęczna mam jakieś rady dla leworęcznych? Tak. Oczekujcie od swoich nauczycieli, by traktowali Was równo i nie podwyższali poprzeczki wymagając od Was tłumaczenia techniki w czasie rzeczywistym. 

Dlatego Drogie Leworęczne Stylistki! Pełen szacunek za Waszą cierpliwość, pracowitość i determinację. Mnóstwo pozytywnej energii z okazji Waszego święta. Specjalnie dla Was – wznoszę toast lewą ręką..póki co, tylko kawą 😉

– Zosia-