Nadmiar informacji, fake news, clickbait’owe artykuły spowodowały, że obserwuje się tzw. syndrom wyparcia. Słyszymy: “jestem mloda, a chorują tylko starsi”, “mnie to nie dotyczy”, “to zwykła grypa”. Niestety ignorancja w tym przypadku jest gorsza od przesadnej wrażliwości. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu nie tylko Twojemu, ale przede wszystkim Twojego otoczenia. Jednak fakty, i mowa tu o statystykach, nie wypowiedziach mądrych i mądrzejszych, nie powinny już budzić wątpliwości. Powinny zmobilizować nas do konkretnego działania. Zachowując zdrowy rozsądek zadbajmy o działania prewencyjne.

Higiena i dezynfekcja.  

Dziś kwestie, które kiedyś nazwałabyś przesadną dbałością, powinny być na porządku dziennym u każdego, szanującego swoje bezpieczeństwo człowieka.

Mycie rąk? Co godzinę, a jeśli masz kontakt ze środowiskiem zewnętrznym – częściej. Czym? Mydło + woda. Osobiście rekomendujemy także preparat myjący MANISOFT od ECOLAB, który używany jest w gabinetach branży medycznej i beauty. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że przy częstym stosowaniu nie wysusza dłoni i posiada również właściwości dezynfekujące.

Co jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody?

Zadaniu sprostają wszystkie preparaty dezynfekujące skórę na bazie alkoholu. Jeśli nie wiesz, który wybrać – sprawdź CITROCLOREX 2%, SKINMAN SOFT PROTECT, SPIRIGEL od ECOLAB.

Jak dbać o bezpieczeństwo w pracy?

Oprócz zastosowania się do powyższych, podstawowych zasad higieny, powinnaś zadbać o dezynfekcję powierzchni preparatami w spray’u INCIDIN LIQUID SPRAY lub OXY FOAM. Jeśli jednak posiadasz mało czasu między klientkami najwygodniejsze w użyciu będą chusteczki dezynfekujące INCIDIN OXY WIPE. W przypadku zwiększonego ryzyka epidemiologicznego należy zwrócić uwagę na skuteczność działania preparatu. W przypadku wirusów różnego pochodzenia, w tym koronawirusa, najskuteczniejsze będą preparaty na bazie alkoholu, np. SANI CLOTH 70.

Wymienionych preparatów możesz również używać w domu, w celu zwiększenia bezpieczeństwa Twoich bliskich. Tutaj pojęcie powierzchni zabiegowej czy narzędzi, dotyczyć będzie przedmiotów częstego użycia: klamki w drzwiach, 

krany, kierownica w samochodzie. Warto pamiętać również o urządzeniach elektronicznych takich jak telefon czy komputer. Do tego celu genialnie sprawdzą się delikatnie nasączone chusteczki SANI CLOTH 70

Co z narzędziami?

Narzędzia, którymi wykonujemy zabiegi przerywające ciągłość tkanki, powinny zostać poddane standardowej metodzie dezynfekcji i sterylizacji. Rekomendujemy zwrócenie szczególnej uwagi na produkty jednorazowe oraz wymagany sposób ich utylizacji.

Społeczna odpowiedzialność, to spojrzenie szerzej na otaczającą rzeczywistość. To unikanie zatłoczonych miejsc. Rozsądne podejście, dalekie od paniki w momencie podejrzenia zarażenia wirusem. Działając prewencyjnie możemy przeciwdziałać kryzysowej sytuacji i zapobiec jej powtórzenia z innych krajów europejskich. Im szybciej to zrozumiemy, tym szybciej ta surrealistyczna sytuacja rodem z filmów o fabule katastroficznej przejdzie do historii.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji dotyczącej bezpieczeństwa w Twoim miejscu pracy – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wszystkie produkty wymienione powyżej dostępne na:

www.sklep.zjpro.pl