Na dworze robi się ciepło, a nawet gorąco. Temperatura wzrasta powyżej 25*C, a wilgotność dochodzi nawet do 70%. I to samo zaczyna się dziać w Twoim salonie. W takich warunkach praca z klejem może być utrudniona i powstaje ryzyko nietrwałych aplikacji.

Dlatego czas przygotować pomieszczenie na okres letni. 

W pierwszej kolejności zasłoń okna od strony południowej – dzięki temu słońce nie będzie nagrzewało pomieszczenia. Najlepiej abyś zasłoniła okno od zewnątrz tak, aby promienie nie padały bezpośrednio na szybę okna.

Jeśli posiadasz klimatyzację, to postaraj się przed każdą klientką schłodzić pomieszczenie obserwując spadki wilgotności. Po schłodzeniu wyłącz klimę, aby nie wysuszała nadmiernie powietrza w trakcie pracy. Cały czas obserwuj poziom wilgotności na higrometrze. Jeśli wilgoć spadnie poniżej zalecanej dla Twojego kleju, włącz nawilżacz. 

Gorące powietrze zwiększa temperaturę w pomieszczeniu, dlatego w ciągu dnia jedynie rozszczelniaj okna. Otwórz je na oścież dopiero jak słońce zacznie zachodzić. Jeżeli masz taką możliwość, to zostaw je otwarte na całą noc.

Zapomnij o wiatraku! Po pierwsze działa jak termoobieg w piekarniku, po drugie rozwiewa opary kleju po całym pomieszczeniu. Lepiej sprawdzi się cyrkulator powietrza, jednak ważne, żeby nie był skierowany na klientkę, tylko w stronę sufitu.

Warto też ułożyć w salonie saszetki pochłaniające wilgoć, które dodawane są np. do pudełek z butami. Poukładaj je w niewidocznych miejscach oraz przy stanowisku pracy. To naprawdę działa! 

P.S. Jeżeli mimo odpowiedniego przygotowania pomieszczenia praca z klejem wciąż jest utrudniona i ciężko Ci osiągnąć warunki, w których Twój ulubiony preparat będzie poprawnie polimeryzował, to zaopatrz się w klej GX3™, który został stworzony do ekstremalnych warunków pracy. Doskonale się sprawdza przy temperaturze powyżej 25*C i wilgotności dochodzącej nawet do 90%! Więcej na jego temat przeczytasz tutaj.