Zaczyna się jesień. Maksymalna temperatura wynosi ok 21℃, a wilgotność wciąż utrzymuje się na poziomie 50-60%, a w czasie opadów nawet więcej. Świetnie się składa, bo właśnie w takich warunkach kleje GX pracują najlepiej, zapewniając Ci sprawną pracę i  zadowalającą retencję. 

Jednak jesień to też kapryśna pora roku. Wahania temperatur i niespodziewane opady deszczu mogą mieć wpływ na zmianę warunków pracy w Twoim salonie, a tym samym na to, jak będą zachowywać się kleje.

Jak przygotować salon stylizacji rzęs na warunki jesienne?

Jeżeli z powodu nadmiernych opadów wilgotność w Twoim salonie rośnie, to możesz ją szybko obniżyć włączając ogrzewanie. (Polecamy Ci elektryczny grzejnik jeśli w miejscu pracy jeszcze nie grzeją). Pamiętaj jednak o częstym wietrzeniu pomieszczenia, najlepiej po każdym zabiegu. Świeże powietrze jest nam niezwykle potrzebne ze względów zdrowotnych, zmniejsza również odczuwanie oparów kleju. 

Gdy rozpada się na dobre, pomyśl o osuszaczu powietrza. 

Pomocne w utrzymaniu prawidłowej retencji będzie również zastosowanie pełnego systemu ZJ PRO®. Jeśli to konieczne, rozpocznij przygotowanie rzęs od ich umycia, oraz oczyszczenia brzegów powiek Demoxoftem. Następnie nanieś na rzęsy naturalne PRO-CLEANERTM, a po jego osuszeniu patyczkiem kosmetycznym zastosuj PRO-PRIMERTM w nasadach rzęs naturalnych. Pozostaw go do odparowania.

Jak dobrać odpowiedni klej przy wysokiej wilgotności?

Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu bliższa jest 70%, niż 50%, zastosuj klej GX3TM, który świetnie się sprawdza nie tylko przy wysokich temperaturach, ale również przy wysokiej wilgotności. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spada poniżej 23℃, to możesz przyspieszyć jego działanie dodając do niego kroplę GXblueTM tworząc mieszankę. 

Jakie kleje wybrać, gdy temperatura i wilgotność drastycznie spadły?

Jeżeli temperatura spada poniżej 21℃, a wilgotność wynosi mniej, niż 50%, to wybierz GXblueTM. W zależności od tempa Twojej pracy, możesz go wymieszać z klejem GX1TM lub GX2TM w zalecanych proporcjach lub tych sprawdzonych przez Ciebie. 

Jeśli chcesz zwiększyć retencję swoich aplikacji i usprawnić pracę kleju nie zapomnij o zastosowaniu REDUCTORATM na rzęsy syntetyczne. 

Pamiętaj, żeby każdą klientkę traktować indywidualnie. Zawsze zapisuj w jaki sposób przygotowujesz jej rzęsy oraz w jakich warunkach i jakim klejem pracujesz.

Polecamy nasz artykuł dotyczący wzmacniania rzęs jesienią.

Sprawdź również poniższe artykuły: